Friend Links

  • Cheap NFL Jerseys
  • China Wholesale Jerseys Online
  • Zaprimili lažne SMS poruke banke pa ostali bez novca na računu

    Jučer na području PU osječko baranjske dvije građanke podnijele su kaznene prijave protiv nepoznatih počinitelja zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela računalna prijevara.
    Naime, jučer u jutarnjima satima 45-godišnjakinja s područja Đakova dovedena je u zabludu kada je na svoj mobilni uređaj zaprimila SMS poruku u kojoj joj je dostavljen link za ažuriranje podataka mobilnog interneta banke.
    Poruka je glasila: „Potrebno ažuriranje mbanking aplikacije u roku od 24 sata, inače ista neće više biti dostupna“ dok se u nastavku nalazila nepoznata poveznica.
    Nakon što je 45-godišnjakinja otvorila dostavljenu poveznicu na nju je unijela tražene podatke koji su joj naknadno dostavljeni u SMS porukama. Kasnije je pregledom svog bankovnog računa shvatila da joj je netko skinuo 658 eura.
    Sličan slučaj prijevare dogodio se na području Osijeka kada je 24-godišnjakinja zaprimila SMS poruku sličnog sadržaja u kojoj je dostavljen nepoznati link banke.
    U poruci joj je pisalo da potvrdi svoje bankovne podatke na dostavljeni link jer će joj u protivnom u roku 24 sata isti biti deaktiviran.
    Dovedena u zabludu, 24-godišnjakinja je pristupila dostavljenoj poveznici i unijela tražene podatke.
    Nepoznati počinitelj joj je potom s računa skinuo 332 eura.

    Policija upozorava građane da ne odgovaraju na sumnjive poruke i telefonske pozive.

    Komentirajte

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

    Blog