Međunarodni dan starijih osoba tradicionalno i uz raznovrstan program obilježava se i u tri doma za starije i nemoćne osobe – u Osijeku, Belom Manastiru i Đakovu – kojima je osnivač Osječko-baranjska županija. Tim povodom pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje Ivana Stanić ističe da Osječko-baranjska županija kao osnivač daje podršku i aktivno sudjeluje u aktivnostima koje se odvijaju u sva tri doma, a sve sa željom daljnjeg poticanja šire javnosti o tomu koliko je važno skrbiti se za starije i omogućiti im što kvalitetniji proces starenja.
Dom za starije i nemoćne osobe u Đakovo veći dio programa održao je jučer; služena je sveta misa u domskoj kapelici, održana prigodna radionica pjevačkog zbora i grupe za dosjećanja (društvene igre, kava i druženje), prof. Miroslav Bauer održao je predavanje „Snaga volje, upornost i životni optimizam“, a korisnike Doma posjetili su i mladi zajednice „Milosrdni Samarijanac“.
Obilježavanje se nastavlja tijekom cijelog listopada.
Foto: OBŽ