“Čin napuštanja komemoracije od strane predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića i vrhovnog zapovjednika Oružanih snaga Republike Hrvatske predsjednik Kulturno-športske braniteljske udruge Slavko Raić ocijenio je „katastrofalnim”.
„Remećenje protokola i napuštanje je ništa drugo nego poniženje žrtve Domovinskoga rata”, navodi se u priopćenju uz konstataciju da su „pripadnici HOS-a regularna i legitimna postrojba priznata člankom 2. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Hrvatske obrambene snage bile su među prvim organiziranim vojnim postrojbama koje su djelovale u Domovinskom ratu”., ističe u priopćenju Raić.
Pingback: KŠBU: “Napuštanje komemoracije je poniženje žrtve Domovinskog rata”