Šezdesetak volontera Gradskog društva Crvenog križa, a riječ je o učenicima Gimnazije Antuna Gustava Matoša i Ekonomske škole “Braća Radić”, sudjeluje u tradicionalnoj, 46. po redu akciji “Solidarnost na djelu”.
Volonteri s oznakom Crvenog križa tijekom poslijepodneva, od 13 do 18 sati, obilaze kućanstva i prikupljaju novčane priloge.
Ovogodišnja akcija Solidarnost na djelu održava pod motom “Ne dvoji, za drugog izdvoji”, a osim od građana, sredstava će se prikupljati i u osnovnim i srednjim školama, ističe ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa Đuro Brataljenović.
Za donirani novčani iznos volonteri će građanima davati bon CK ili će ih evidentirati.
Osim današnje akcije Solidarnost na djelu, Gradsko društvo Crvenog križa organizira sutra i redovitu akciju dobrovoljnog darivanja krvi. Akcija će se održati od 9 do 14 sati.