U organizaciji Saveza kulturno-umjetničkih društava Grada Đakova i Đakovštine jučer je u Centru za kulturu održana 29. Smotra folklora na kojoj je nastupalo devetnaest kulturno-umjetničkih društava.
Prosudbeno povjerenstvo koje je pratilo i ocjenjivalo nastupe društava odlučilo je da u nedjeljnom programu 50. Đakovačkih vezova na pozornici u Strossmayerovom parku nastupe kulturno-umjetnička društva „Šokadija“ iz Strizivojne, „Sloga“ iz Satnice Đakovačke, „Šokadija“ iz Budrovaca, „Lipa“ iz Semeljaca, „Slavonija“ iz Đurđanaca i „Gorjanac“ iz Gorjana.
Ostala kulturno-umjetnička mogu nastupati u programu „Đakovština u pjesmi i plesu“, a sva društva koja su nastupala na smotri imaju pravo nastupati i u nedjeljnom svečanom mimohodu Đakovačkih vezova.
Tekst i foto: Željko Vurm