Ekonomska škola “Braća Radić” domaćin je sudionicima Erasmus+ programa koji u sklopu projekta “Working in Europe – Skills for Success” do 5. ožujka borave u našem gradu. Četrdeset i dva učenika i 12 nastavnika iz pet europskih zemalja; Njemačke, Francuske, Španjolske, Bugarske i Rumunjske izmijenit će iskustva, predstaviti svoju zemlju te kroz posjetu tvrtkama upoznati se s poduzetnicima i mogućnostima gospodarskog razvoja ovog dijela Hrvatske.
Osim toga, predviđen je i obilazak znamenitosti Đakova, ali i Slavonije.
Sudionike projekta danas je primio đakovački gradonačelnik Zoran Vinković, a nakon obilaska katedrale i nadbiskup Đuro Hranić.
Ekonomska škola u petak je domaćin Dana otvorenih vrata kojim se želi predstaviti učenicima osmog razreda osnovne škole koji razmišljaju o odabiru svog budućeg zanimanja.