UMAG – ĐAKOVO           31:24 (18:10)

Umag – Školska dvorana. Gledatelja: 500. Suci: Bernobić i Kalčić (Rijeka).

UMAG: Milinković, Mato Matošević  2, Ravnić 5, Sever 5, Lovrić 1, Stipasnović, Bošnjak 7, Jakupović, Stapar 2, Tomislav Matošević 4, Modrušan, Badnjević 3, Rogić 1, Marić, Burnić, Đukes 1. Trener: Ivan Božić.

ĐAKOVO:  Juzbašić, Kovač 5, Boris Lubar 1, Poljičak, David Lubar, Tot 3, Perlić 2, Kurtović, Klepo 4, Sučić, Punda 1, Tomislav Barberić 8, Goluža. Trener: Daniel Špehar.

Đakovački trener Daniel Špehar odlučio je odmoriti iskusne igrače te ih sačuvati za polufinale Kupa Hrvatske koje će se također igrati u Umagu. Na put nisu krenuli Šunda, Pongračić, Ivan Barberić.

Umažani vratili đakovački dug

Bez rezultatskog imperativa Đakovačni su odigrali solidnu utakmicu u kojoj su u prvih destak minuta golovima Tota, Klepe i Tomislava Baberića poveli 4:1. Međutim, silno motivirani domaći igrači brzo su uhvatili rezultatski priključak i do odmora napravili velikih plus 8. U nastavku susreta bila je to samo formalnost. Domaći igrači sačuvali su stečenu prednost i upisali novu pobjedu koja ih i dalje drži u borbi za drugu poziciju. Za trenera Špehara najveći dobitak u utakmici je odlična igra mladoga Krešimira Klepe koji je s četiri pogotka pokazao da je budućnost đakovačkoga riukometa. Opet je igru Đakvočana „vukao“ Tomislav Barberić, a dobru igru pružio je i Ivan Kovač.

Sve u svemu, Đakovčani suodradili još jedno kolo, a svoje misli polako okreću Umgau i završnom turniru Kupa Hrvatske. Podsjetimo, protivnici Đakvočanima mit će premijerligaš Poreč.

Unato porazi, Đakovčani imaju četiri boda više u odnosu na Umag i Županju.

* * * * *

Utakmica 17. Kola Druge hrvatske rukometne lige Sjever između Đakova i Tvin-Trgocentra iz Virovitice odigrat će se u srijedu u 19 sati i 30 minuta u đakvoačkoj Nastavno sportskoj dvorani.