• Torpedu derbi za drugo mjesto, Jurjevčanima bodovi u gostima

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA VINKOVCI-ODIJEK

16. KOLO

TORPEDO -VUKOVAR ’91. 2:0 (1:0)

Pobjednik današnjega susreta zauzeo bi drugo mjesto na tablici,odman iza Bobote tako da su navijači među kojima su bila i dva gradonačelnika: vukovarski Željko Sabo i đakovački Zoran Vinković. Domaćini su u čast nedavne obljetnice pada Vukovara počastili sve navijače bespaltnim ulazom na utakmicu, a važnost susreta dala je i dodatnu draž kuševačkom događaju.

Derbi susret počeo je odlično za domaćine. Već u drugoj minuti Kuševčani su poveli 1:0. S lijeve strane u kazneni prostor, nakon što je sudac Habus odličnio pustio prednost poslije prekršaja nad Boškovićem, ušao je u kazneni prostor i s desetak metara pogodio suprotni kut gostujućeg golmana. Samo tri minute kasnije domaćini su tražili kazneni udarac zbog igranja rukom u vukovarskom kaznenom prostoru, međutim valpovački sudac ostao je nijem.
    U drugom poluvremenu  igralo se između dva kaznena prostora, a gosti su u 60. minuti imali odličnu priliku za izjednačenje. S desne strane u kaznenom prostoru Kuševčana iskosa s desne strane loptu je primio Luka Zovko i šutirao, ali Vinković je odlično obranio.

I kada se činilo da će jedan gol odlučiti utakmicu, u sudačkoj nadoknadi domaćni su podebljali svoje vodstvo. Akciju s desne strane započeo je Pitlović, odlično loptu prebacio na drugu stranu gdje se sam našao Marković kojemu nije bilo teško zatresti vukovarsku mrežu.

Ovom pobjedom Kuševčani su došli na drugu poziciju, a u nedjelju ih očekuje utakmica posljednjega kola, gostovanje u Gunji.

Torpedo je igrao u sastavu: Vinković, Čamber (75. Juriša), Ivanda, Gavran (86. Vračević), Pitlović, Tančik, Marković, Grgić, Kovačić (68. Cebić), Đelagić, Bošković. Trener:  Igor Tot.

GRAFIČAR VODOVOD – ZRINSKI (JURJEVAC)         1:2

Nakon remija u prošlom kolu na domaćem terenu protiv FEŠK-a nogometaši Zrinskoga vratili su se s gostovanja iz Osijeka sa sva tri boda što im je donijelo potreban mir pred utakmicu posljednjega kola. S nova tri boda Jurjevčani su peti s 26 bodova.

* * * * * *

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

Na zimski odmor predstavnici Đakovštine odlaze s pobjedama. Satničani su ostvarili vrijednu domaću pobjedu koja unosi mir . Kešinčani su postigli domaću pobjedu.