A – 2 HRVATSKA KOŠARKAŠKA LIGA ISTOK

2. KOLO

METEOR ĐAKOVO -BELIŠĆE 76:64

(24:10; 20:23; 17:14;  15:17)

Već drugo kolo Đakovčanima je ponudilo neugodnog protivnika koji je trebao dati odgovor o stvarnim mogućnostima Meteora. S obzirom da je prinova Ivan Kovač ozlijeđen, uprava kluba posegnula je za novim razigravačem – Domagojem Norcem, bivšim igračem Brod Svjetlosti koji je u đakovačku momčad unio sigurnost i organizaciju igre. Gosti su u Đakovo došli bez ozlijeđenoga centra Pregleja i šutera Bušića što je umnogome domaćinu olakšalo put do pobjede.

Najbolji pojedinac susreta Zvonimir Omazić postiže koš

Đakovčani su utakmicu otvorili tricom Omazića, te koševima Norca i Tadića su poveli sa 7:2. Odličnom obranom igrači Maria Omazića u prvih sedam minuta primili su samo šest koševa od čega četiri iz slobodnih bacanja. Razigranom igrom Đakovčani su prvu četvrtinu riješili u svoju korist 24:10. U drugoj četvrtini  domaći su u 15. minuti došli do najvećega vodstva36:17 i kada se činilo da će „meteorci“ prelomiti utakmicu, gosti se, ponajprije zahvaljujući raspoloženom Čamagajevcu, vraćaju u utakmicu. U posljednjih pet minuta Đakovčani su imali problema s organizacijom igre, tako da su Belišćani serijom trica smanjili na podnošljivih minus 11 (44:33).  U nastavku susreta proigrao je i Mikulić koji je poentirao pod košem gostiju.  Odličnu napadačku rolu odigrao je i Omazić koji je raznovrsnim  rješenjima punio  koš gostiju. U 28. minuti Đakovčani su vodili 53:41. U posljednjih deset minuta Đakovčani su mogli doći i do osjetnijeg vodstva, ali nekoliko pogrešaka u samoj završnici ponudilo je gostima da dođu do podnošljivog poraza od 12 razlike.