LIGA SLAVONIJE I BARANJE ZA JUNIORE

ZAOSTALA UTAKMICA 9. KOLA

ŠKOLA KOŠARKE „SEDAM“ – METEOR ĐAKOVO                61:74

(15:18; 13:24; 14:10; 19:22)

Gradski derbi potvrdio je dominaciju juniora Meteor Đakova. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, a za vodstvo Meteora od 18:15 najzaslužniji je Žeravica koji je postigao posljednjih šest koševa. U drugoj četvrini agresivnom obranom i serijom koševa Žeravice i Dumančića Meteorci su podigli razliku na plus 13 (37:24), da bi gosti na odmor otišli sa 14 koševa viška (28:42). U nastavku susreta trener gostiju Marijan Petrović ponovo se odlučio za zonsku obranu što su iskoristili „školarci“ i utakmicu držali u minusu od desetak koševa razlike.  U posljednjoj četvrtini agresivnijom igrom Meteor Đakovo je podigao razliku na plus 20, a tada je trener gostiju u igru ubacio drugu petorku koja je utakmicu dovela do plus 13. Tijekom cijeloga susreta juniori Meteor Đakova bili usu u vodstvu i zasluženo su došli do pobjede.  U srijedu se igra posljednja utakmica protiv Brod Svjetlosti i tada će se znati prvak lige i sudionik poluzavršnice Prvenstva Hrvatske koje se igra od 13. do 17. travnja u Šibeniku.  Đakovčani bi trebali napraviti pravo čudo i pobijediti Brođane sa 50 koševa razlike, a prema odnosu snaga to je gotovo nemoguća misija.

Strijelci za Školu košarke „Sedam“ bili su: Nikolašević 18, Šušak 5, Varšava 2, Kelava 20, Štimac 5, Vukadin 4.

Koševe za Meteor Đakovo postigli su: Barić 8, Ćurić 4, Duvnjak 2, Dumančić 16, Budimir 5, Branimir Omazić 15, Tadić 2, Gadžić 4, Žeravica 18. Još su igrali: Duvnjak, Alduk, Marjanović.