TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

Lucidni Vuk i Borko za nova tri boda

23. KOLO

ĐAKOVO -NEDELIŠĆE 2:0 (0:0)

Nogometaši Đakova već su u 2. minuti mogli povesti. Akciju je započeo kapetan Barišić. Dugom loptom pronalazi Vukosavljevića koji šutira sa 16 metara i pogađa stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Majer , ali ga je lopta iznenadila. U 10. minuti bilježimo odličan udarac Beljana sa 20 metara, ali lopta zamalo odlazi preko gola. Nova prilika za domaće ukazala se u 12. minuti kada su dupli pas odigrali Vukosavljević i Grgačević, ovaj zadnji ubacuje loptu pred gol, ali nitko od napadača nije stigao reagirati i prilika je otišla u nepovrat. Ova prilika morala se bolje završiti. U 21. minuti Klemen je sam izbio pred golmana Posavca, mlako je pucao je, ali golman gostiju je uspješno  otklonio opasnost. Minutu  kasnije odlično je po desnoj strani prošao neuhvatljivi  Vukosavljević, ubacio loptu na deset metara, na nju je natrčao Majer,a odlični gostujući vratar izbacio je loptu u polje. Još jedna stopostotna prilika Đakova otišla je i nepovrat. Izvrsnu akciju po lijevoj strani izveo je Vukosavljević, odlično centrirao na penal, Majer glavom loptu spušta do Borka koji šutira, ali opet je na sceni gostujući vratar. U posljednjih desetak minuta napadi domaćina su splasnuli tako da se na odmor otišlo bez pogodaka. U prvih pola sata bila je ovo najbolja predstava Đakovčana, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. O igri gostiju najbolje svjedoči podatak da vratar Begović nije imao potrebe za intervencijom.

U nastavku je prvu priliku za vodstvo domaćih propustio Borko. U 52. Minuti sam je ušao u kazneni prostor, ali pucao je preko gola. Bolju igr nogometaši Đakova uspjeli su iskoristiti u 57. minuti. Korner je izveo Barišić, na pravom mjestu nađšao se Borko i glavom pogađa desni gornji dio mreže Nedelišća. U 68. minuti još jedna odlična akcija domaćih završila je golom. Grgačević je odigrao loptu do najboljeg igrača susreta Vukosavljevića koji je promiješao gostujući obranu, loptu petom ostavio za Borka, a ovaj mirno pogađa desni donji kut gostujuće mreže. Lucidni Vukosavljević i malonogometni potez za 2:0.

Do kraja susreta gosti su pokušavali doći do pogotka, ali sigurna obrana Đakova nije se dala iznenaditi. Zaslužena pobjeda đakovačkih nogometaša koji i dalje ostaju na četvrtom mjestu.

Pobjedu protiv Nedelišća ostvarili su: Begović, Klemen (78. Vračević), Babić, Borko, Barišić, Beljan (88. Carević), , Majer 863. Lukić), Vukosavljević, Mezeji, Ivanda, Grgačević. Trener: Igor Tot.

BELIŠĆE – CROATIA         3:2

Nogometaši Croatije na teškom gostovanju u Belišću zamalo su osvojili bod. Međutim, niti dva vodstva (0:1 i 1:2) nisu bila dovoljna nogometašima sa Sjevera da upišu gostujući bod. Unatoč porazu, Đakovčani nisu razočarali. Đakovčani su došli u u vodstvo u 17. minuti golom Hrvoja Mašića, da bi Kovačević u 24. izjednačio na 1:1. Dobru igru u prvih pola sata nogometaši Croatije okrunili su i drugim vodstvom. U 29. minuti Domagoj Stipanović postigao je gol za 1:2. I opet nakon šest minuta Belišćani su izjednačili, a trijelac je bio Vurdelja. Ključni trenutak utakmice zbio se u 55. minuti kada je Vurdelja postigao svoj drugi gol za konačnih 3:2. Do kraja susreta bilo je pokušaja da Croatia izjednači, ali jednostavno nije bilo sportske sreće.

Croatia je nastupila u sastavu: Piplica, Tadić, Iletić, Kristijan Krajček, Lovaković (73. Bareš), Kerovec, Novoselić, Mašić, Robert Krajček, Stipanović, Pešut. Trener: Šimo Živković.