Friend Links

 • Cheap NFL Jerseys
 • China Wholesale Jerseys Online
 • Počinje integracija ukrajinskih izbjeglica

  Stožer civilne zaštite Osječko-baranjske županije kontinuirano koordinira sve aktivnosti vezane uz prihvat izbjeglih Ukrajinaca koji dolaze na područje istoka Hrvatske, a od 27. veljače Prihvatni centar Jug u Osijeku registrirao je stotinjak osoba, koje su većim dijelom smještene na području Osječko-baranjske županije. Trenutno su u smještajnim objektima koji organizira Stožer civilne zaštite Osječko-baranjske županije 32 osobe.

  Pretpostavlja se da je na području naše županije puno više obitelji iz Ukrajine koje su smještene kod obitelji ili prijatelja pa ih stožer poziva da se prijave u Prihvatni centar u Osijeku ili najbližem Centru za socijalnu skrb kako bi ostvarili prava koja im RH i Osječko-baranjska županija omogućuju.

  Tijekom idućih nekoliko dana, Stožer će objaviti lokacije za prikupljanje donacija kao i potrepštine koje će građani moći donirati. Također će i predstaviti model integracije djece i odraslih pristiglih na područje naše županije u obrazovni i radni sustav.

  Foto: OBŽ

  Komentirajte

  Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

  Blog