Ministarstvo znanosti i obrazovanja, na temelju mišljenja Povjerenstva za razmatranje primjedaba, donijelo je konačnu odluku o priznavanju prava na pomoćnika u nastavi za ukupno sedam učenika. Za ostale primjedbe nisu stigle povratne informacije, izvijestio nas je Upravni odjel za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije.
Podsjetimo, uoči početka nove školske godine bez pomoćnika u nastavi ostalo je četrdesetak učenika s područja Osječko-baranjske županije zbog čega su se neki roditelji žalili Ministarstvu.