Centar 112 Osijek sinoć od 21:32 do 22:00 sata zaprimio je 154 poziva s područja Slavonskog Broda koji su se odnosili na snažnu detonaciju. Iz dojava je utvrđeno da je došlo do eksplozije i požara u rafineriji Bosanski Brod. O događaju su upoznate sve žurne službe kao i odgovorne osobe na području Županije osječko-baranjske. Nije bilo potrebno njihovo angažiranje, navodi se u priopćenju županijskog Centra 112.