U osječkoj Industrijskoj zoni Nemetin đakovačka tvrtka Inspecto, vlasnika Ante Nevistića, u nazočnosti brojnih gostiju i uzvanika, predstavnika državnih, županijskih i gradskih vlasti, te drugih ustanova i institucija, otvorila je suvremeni laboratorij za ispitivanja u području agroekologije, hrane i predmeta opće uporabe.
Suvremeno uređeni objekt, uz supružnike Nevistić, otvorio je ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić naglasivši važnost ove investicije.
Ministar Tolušić posebno je naglasio da se u Hrvatskoj vodi računa o kontroli hrane
Vlasnik Ante Nevistić podsjetio je na razvojni put tvrtke Inspecto čije sjedište i dalje ostaje u Đakovu.
Priča o dvadesetogodišnjem poslovanju tvrtke Insecto počinje izdvajanjem iz tadašnjeg ZIK-a, odnosno Zavoda za ispitivanje kvalitete
Uspjeti u toj specifičnoj djelatnosti izuzetno je teško zbog jake konkurencije, ističe vlasnik tvrtke Inspecto.
Za otvaranje novog laboratorija presudna su bila sredstva Europskih fondova, priznaje vlasnik Inspecta Ante Nevistić
Novi laboratorij tvrtke Inspecto, kako kaže vlasnik, ima 2.600 četvornih metara neto površine i najsuvremeniji je takav objekt u okruženju, a omogućit će konačni iskorak i na tržište Europske unije.
Na svečanom otvorenju laboratorija tvrtke Inspecto govorila je i državna tajnica Ministarstva regionalnog razvoja Spomenka Đurić, Mario Turalija, član Uprave HAMAG-BICRO te gradonačelnici Đakova i Osijeka.