Đakovačka Udruga dragovoljaca Đakvoštine 1990.-1991. stala je u obranu nogometaša Josipa Šimunića i 30.000 navijača koji su, kako se navodi u priopćenju predsjednika Mire Raspudića, izloženi medijskim napadima i valu govora mržnje koji podsjeća na retoriku 90-ih godina koji su dolazili iz beogradskih političkih i medijskih struktura.
“Do ovakvih neopravdanih napada i kleveta dolazi zbog toga što se Hrvatska još nije suočila sa svojom komunističkom prošlošću”, navodi se u priopćenju uz pitanje kada će Hrvatska donijeti zakon o lustraciji osoba koje su kršile ljudska prava u totalitarnom komunističkom sustavu, a sada se prikazuju kao veliki borci za zaštitu ljudskih prava.
Ministru Jovanovću zamjeraju da se nije udostojio ni jednom riječju osuditi incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Hrvatska u Beogradu.