PAN ĐAKOVO – PODRAVKA LINO           19:20 (12:10)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavac (Virovitica).

PAN ĐAKOVO: Pandža, Marija Perić, Dubravac 1, Barić, Prksalo 3, Klemen, Penava, Petrak, Zirn 7, Bogdanović 2, Bušić 3, Birtić, Matasović 3, Musa, Tokić, Marina Perić. Trener: Đino Grgić.

PODRVKA LINO: Markanović, Slivar 1, Tvorić 2, Bogdanović, Božić, Polančec, Zagorščak 1, Krmpotić, Larissa Kalaus 8, Dora Kalaus 3, Dušak 3, Matea Oremović, Antonia Oremović. Trener: Branko Krajačić.

Pred rukometašicama Pan Đakova bio je težak zadatak: pobijediti drugoplasiranu, mladu i nadarenu ekipu Podravke Lino koja je u dosadašnjem dijelu doživjela samo dva poraza. Đakovčanke su u susret krenule bez ikakvog respekta u jednoj tvrdoj igri „gol za gol“ na odmor su otišle s dva gola prednosti. U tim trenucima najbolja đakovačka igračica bila je Ivana Zirn koja je postigla četiri gola, ali i promašila dva sedmerca. U nastavku susreta domaće su odražavale stečenu prednost sve do rezultata 15:13, a tada gošće uspijevaju ponajprije raspoloženoj Larissi Kalaus sustići prednost i u završnici ući poravnate. Gošće su u posljednjih desetak minuta bile u prednost od jednoga pogotka, a domaće su uspijevale tu prednost stizati. U posljednjoj minuti kod rezultata 19:19 Lana Dušak postigla je pobjedonosni pogodak za 20:19.

Odlično prvo poluvrijeme “panovki”

Đakovačke igračice mogu žaliti za propuštenim bod(ovima) jer su tijekom cijeloga susreta bile ravnopravan protivnik. Međutim, kazna je stigla jer s pet promašenih sedmeraca teško je dobiti utakmicu.

Gošće su limitirale “panovke” na samo 19 golova

Pan Đakovo igrao je u sastavu: Pandža, Marija Perić, Dubravac 1, Barić, Helena Prskalo 3, Klemen, Penava, Petrak, Zirn 7, Bogdanović 2, Bušić 3, Birtić, Matasović 3, Musa, Tokić, Marina Perić. Trener: Đino Grgić.

* * * * *

PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA

18. KOLO

ĐAKOVO – MOSLAVINA                              30:22 (15:8)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 1000. Suci: Gladović i Volenik (Virovitica).

ĐAKOVO: Juzbašić, Kovač 6, Kurtović 3, Boris Lubar, Poljičak, Ivan Barberić, david Lubar 1, Tot 5, Petrović, Perlić 2, Klepo 1, Sučić, Šunda 3, Punda 4, Tomislv Barberić, Pongračić 5. Trener: Daniel Špehar.

MOSLAVINA: Kristić, Sruk 1, Vučelić 2, Horvat 3, Podvalej, Lukes 2, Svebor Crnojević, Mrkalj, Klašnja, Jurić 7, Lovro Crnojević 4, Kačmarčik 2, Slakoper 1, Šušnja 1. Trener: Dubravko Prelčec.

Trebao je to biti derbi jer je Moslavina treća na tablici a i jedina je momčad koja je u prvom dijelu prvenstva Đakovčanima nanijela poraz. Međutim, derbi je trajao samo desetak minuta jer kod rezultata 3:3 domaći su napravili seriju 3:0 i do kraja poluvremena prednost podigli na visokih sedam razlike.  Opet su glavna bila đakovačka krila: Kovač je u prvom poluvremenu zabio četiri, a Tot i Pongračić dodali su po tri gola. Dakle, tri su krilna igrača bila dovoljna za cijelu kutinsku momčad. U nastavku susreta, kao i više puta do sada, trener Daniel Špehar dao je priliku svim igračima koji su borbenošću i pristupom igri zadovoljili punu đakovačku dvoranu.

Još dva boda za sigurnu prvu poziciju, a sada se đakovački rukometaši mogu okrenuti kup natjecanju gdje s nestrpljenjem očekuju protivnika u četvrtfinalu.