PAN ĐAKOVO – PITOMAČA 27:26 (17:11)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 150. Suci: Dješka i Pavlić (Osijek).

PAN ĐAKOVO: Pandža, Beljan, Dubravac, Barić, Prakalo 1, Klemen 3, Penava 7, Radoš 1, Zirn 10, Bogdanović 4, Humbal, Tokić, Tadić, Matasović 1, Krajina, Birtić. Trener: Đino Grgić.

PITOMAČA: Kovačić, Habijanić, Kožarić 7, Rep 2, Brlas, Petković 2, Janeš, Tea Jožarić, Đud 4, Mioč 10, Šandor 1. Trener: Marko Bijuk.

Đakovačke rukometašice svoju povratničku utakmicu u drugoligaškom društvu otvorile su odlično. Nakon početnog ispitivanja snaga, “panovke” su zahvaljujući odličnoj igri Ivane Zirn povele 13:8, da bi Đakovčanke do odmora svoje vodstvo podebljale na 17:11.

U nastavku susreta gošće su bolje otvorile utakmicu i uspjele su doći do zaostatka od tri gola 17:14. U đakovačkim redovima uvukla se nervoza koja je kulminirala isključenjem Marije Matasović.  Gošće su u 52. minuti došle do minimalnog zaostatka 24:23, a golovima Mateje Radoš i Lucije Bogdanović “panovke” ipak dolaze do vrijednih bodova.

Najzaslužnija za prvu pobjedu je Ivana Zirn s 10 postignutih golova, a odlično joj je asistirala Marija Penava, strijelac 7 golova od čega 5 iz sedmeraca. Sigurnost u obranu Đakovčanki donijela je povratnica golmanica Jelena Pandža, a u posljednjih desetak minuta istaknula se s nekoliko obrana i Vlatka Tokić.

******

PRVA HRAVTSKA RUKOMETNA LIGA

6. KOLO

KTC (KRIŽEVCI) – ĐAKOVO         26:28

Đakovački rukometaši upisali su važnu pobjedu na gostovanju u Križevcima. Tijek cijele utakmice sugerirao je da će nijanse odlučivati pobjednika i tako je bilo. U neizvjesnoj utakmici igrači trenera Danijela Špehara imali su više živaca i koncentracije te su u uzbudljivoj završnici utakmicu riješili u svoju korist.

Ova dva boda vrlo su važna u nastavku prvenstva jer Đakovčani s deset bodova i dalje drže drugu poziciju, a u slijedeća dva kola su domaćini (Kozala u 7. i Dugo Selo u 8. kolu) tako da vjerujemo da će to ponovo biti rukometni praznici. I, naravno, đakovačke pobjede.