• Dobitna kombinacija: Pavičić – Bilić – Sučić!

Dobitna kombinacija: Pavičić – Bilić – Sučić!

2. KOLO

ĐAKOVO –SINJ 3:1

(18:25; 25:15; 25:23; 25:23)

Đakovačke odbojkašice utakmicom drugoga kola otvorile su kvalifikacije za ulazak u Prvu B hrvatsku odbojkašku ligu. Pred popunjenim tribinama Nastavno sportske dvorane igračice trenera Dragana Božića imale su zahtjevan zadatak – pobijediti iskusniju ekipu iz Sinja.

Gošće iz Sinja bolje su otvorile prvi set te povele 4:0 što je natjeralo trenera Božića da uzme minutu odmora. Đakovčanke su smanjile rezultat na 5:3, ali gošće prelaze u vodstvo 8:3. Sinjanke su imale bolji prijem servis i blok. S dva dobra servisa Katarine Bilić Đakovčanke su iskoristile niski blok Sinjanki te dolaze na minimalan zaostatak 10:12. Međutim, gošće su držale rezultatsku prednost koja je iznosila najvećih 20:10 U tim trenucima proradio je sinjski blok. U prvom setu bila je prisutna trema u đakovačkim redovima koja je bila najočitije izražena kod libera Šimić što su iskoristile Sinjanke i došle do vodstva 1:0  (25:18).

Đakovčanke su otvorile drugi set vodstvom 6:2 zahvaljujući odličnom blok igrom Tajane Pavičić. Kod rezultata 8:5 trenerica gošći zatražila je minutu odmora. Đakovčanke su povele 11:6 zahvaljujući odličnim servisima Tajane Pavičić,a u tim trenucima proradila je i Ivana Sučić tako da je na semaforu stajalo : 15:9. Drugi set presudili su odlični servisi Đakovčanki.

U trećem setu gošće su bolje krenule i povele 5:2. Domaće su odličnim blokom izjednačile na 5:5. U tim trenucima odlično su napadački odigrale Pavičić i Sučić za vodstvo domaćih 12:9. Međutim, i gošće dižu svoju igru i serijom 5:0 prelaze u vodstvo 14:12. Nakon đakovačke minute odmora Sinjanke povećavaju prednost na 15:13. Domaće uspijevaju doći do 15:15, ali gošće serijom 4:0 “bježe” na 19:15. Međutim, Đakovčanke se nisu predavale te su došle do izjednačenja 20:20. Gošće su povele 22:20, ali dvije odlične reakcije Đakovčanki dovode domaće u vodstvo 23:22. I dobitka seta s 25:23. U đakovačkim redovima proradio je “libero” Šimić što je olakšalo put do vodstva 2:1. I četvrti set domaće su odlično otvorile te povele 9:6 što je bio nagovještaj konačne pobjede. Novo vodstvo 13:10 i dva odlična servisa Katarine Bilić te smečevi Tajane Pavičić prelomili su utakmicu. Kod vodstva 14:10 cijela dvorana počela je slaviti prve kvalifikacijske bodove. Konačnih 25:23 bilo je dovoljno za đakovačku pobjedu i veliko slavlje u dvorani.

Slijedeći vikend đakovačke odbojkašice odlaze u Vodnjan gdje ih očekuje ekipa koja je u prvom kolu također pobijedila Sinjanke.