Tomas Grgačević odlučio derbi

15. KOLO

ĐAKOVO – CROATIA 1:0 (0:0)

Za kraj jesenske polusezone ljubitelji nogometa nisu mogli poželjeti bolji ugođaj – gradski derbi Đakova i Croatije koji je privukao oko dvjestotinjak vjernih navijače jedne i drug emomčadi..

Nogometaši Đakova bolje su otvorili utakmicu te su u prvih deset minuta izveli dva kornera, ali obje ubačene lopte vratar Piplica bez problema je uhvatio. Prvu pravu priliku domaći su imali u 12. minuti kada je Ognjenović promiješao dvojicu braniča Croatije, prizemno šutirao, ali zamalo pokraj vratnice.

Gosti su mogli iskoristiti pogrešku Beljana, ali u kontri „3 na 2“ nisu uspjeli dovoljno brzo realizirati brojčanu prednost. Odličnu priliku imali su nogometaši Croatije u 36. minuti. Odličan duplo pad izmijenili su Bešlić i Stipanović. Gostujući napadač našao se sam pred Begovićem koji je, odličnom intervencijom,  spasio svoju mrežu.

U 55. minuti Grgačević je odlično proigrao Ognjenovića koji s ruba kaznenog prostora šutira pokraj gola. Odličan udarac Bešlića s desne strane završio je iznad prečke Begovićevog gola. U 72. minuti Vukosavljević šutira s ruba kaznenog prostora, ali zamalo preko gola. Ključni trenutak utakmice zbio se u 84. minuti Lopta je ubačena s desne strane, nakon što su dva igrača Đakova promašila loptu Grgačević je lotu pospremio u mrežu za vodstvo 1:0.

Na kraju treba istaknuti fer i korektnu igru obje momčadi, a bodovi su zasluženo pripali nogometašima Đakova koji su tijekom cijeloga susreta imali terensku inicijativu, dok su nogometaši sa sjevera igrali na kontranapade, lai, na njihovu žalost, nisu dočekali i realizaciju.

Novim porazom Croatia ostaje na 22 boda, dok su nogometaši Đakova pobjedom povećavali svoj bodovni konto na 18 bodova.

Đakovo je igralo u sastavu: Begović, Babić, Borko, Ivić, Beljan, Nikolić, Majer (75. Živić), Ognjenović (67. Carević), Bandalo (46. Vukosavljević), Mezeji, Grgačević. Trener: Igor Tot.

Croatia: Piplica, Bešlić, Iletić, Lokmić, Milković, Novoselić, Kedačić, Lulić, Stipanović (69. Mašić), Goluža. Trener: Damir Lelas.

* * * * * *

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

15. KOLO

TORPEDO – ČEPIN  3:1 (2:0)

Pobjedom protiv Čepina nogometaši kuševačkoga Torpeda završili su jesensku polusezonu. Kao i u dosadašnjim domaćim utakmicama, Kuševčani u prvih pola sata zabijaju golove. Na samom otvaranju, točnije u 3. Minuti, igrač broj 3, Borna Cebić postigao je pogodak za vodstvo 1:0. U 30. Minuti na 2:0 povisio je Lucijanić što je nagovijestilo osvajanje novih bodova. Međutim, gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme, te su u 70. minuti golom Vukovića smanjili na 2:1. U posljednjoj minuti Cebić je postigao svoj drugi gol za konačnih 3:1.

Sa nova tri boda Torpedo je jesensku sezonu završio s 20 bodova što je realnost s obzirom da se Kuševčani po prvi puta natječu u ovom rangu.

Pobjedu za Torpedo ostvarili su: Vinković, Kretonić, Cebić, Adamec, Vučak (80. Žeravica), Dubravac, Vinko (86. Grgić), Holjevac, Pitlović, Tančik, Lucijanić (71. Mikulić). Trener: Ivica Vučak.