DUKAT PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA

Zamrznuti na minus 11

8. KOLO

MLADI RUDAR – ĐAKOVO           30:19 15:8)

Nekompletni Đakovčani bez čak sedam igrača zbog obveza na fakultetu nedostajali (Išasegi,  Poljičak, Lubar, Josipović) i  ozlijeđeni (Škalić, Kovač, Jozipović) nisu pružili značajniji otpor „rudarima“ iz Labina. Tek u prvih 15-ak minuta bila je to ravnopravna utakmica, ali tada domaćini kažnjavaju sve pogreške gostiju i na odmor odlaze s prednošću od 15:8. U nastavku susreta bila je to formalnost jer su Đakovčani bili nemoćni u napadu, tako da je konačnih plus 11 realan odnos viđenoga na terenu. Kod Đakovčana prolazna ocjena ide samo Tomislavu Bošnjaku, strijelcu 9 golova, ali on nije mogao sam protiv raspoloženih “rudara“. Punda je postigao četiri, Tot 3, a jednom su se u listu strijelaca upisali Ivan Barberić i Lovrić. Trener: Perica Tadić. Još su igrali: rajković, Tomislav Barberić, Petrović, Zrakić, Pahanić. Trener: Perica Tadić.

* * * * *

TREĆA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA ISTOK

7. KOLO

ORAHOVICA – PAN ĐAKOVO     22:24 (12:17)

Rukometašice „Pan Đakova“ upisale su novu pobjedu, ali ne tako uvjerljivu kakvu su očekivali s obzirom da su domaće igračice imale samo dvije pobjede. Đakovčanke su tijekom cijeloga susreta vodile s dva do tri gola prednosti, a uporne domaće igračice držale su rezultatski priključak. Na odmor su „panovke“ otišle s pet golova prednosti ponajprije zahvaljujući raspoloženoj Ivani Zirn koja je na zaključku prvoga dijela postigla tri gola. U nastavku susreta gošće su kontrolirale rezultat, a igračice iz Orahovice uspjeli su zaprijetiti u 58. minuti kada su zaostatak smanjile na minus 1 (22:23). Međutim, Marija Perić riješila je sve nedoumice i svojim trećim golom u posljednjoj minuti zapečatila sudbinu borbenih igračica Orahovice. Zanimljivost utakmice je da su „panovke“ izvele čak deset sedmeraca što dovoljno govori o borbenosti domaćih igračica.

Najzaslužnija za pobjedu Pan Đakova bio je trolist sa šest golova (Iva Prskalo, Zirn i Bošnjaković), na tri gola je ostala Marija Perić, dva puta se u listu strijelaca upisala Danijela Maras, a jedan gol je zabila Marija Matasović.