• China Wholesale Jerseys Online
  • Đakovo zasluženo do prvoga trofeja

PRVI MEMORIJALNI TURNIR „GORAN KUNŠTIĆ I IVAN JOZIPOVIĆ JOZA“

Đakovo zasluženo do prvoga trofeja

Prvi memorijalni nogometni turnir „Goran Kunštić i Ivan Jozipović Joza“ Nogometni klub „Croatia“ organizira u sjećanje na svoje rano preminule igrače.

Goran Kunštić nogomet je počeo igrati 1997. godine kao član limača Croatije, a nakon toga prošao je kroz selekcije mlađih i starijih pionira, kadeta i juniora. Mladi đakovčaki nogometaš preminuo je 6. studenoga 2006. godine.

Ivan Jozipović rođen je 19. studenoga 1986. godine, a svoju nogometnu karijeru počeo je u limačima Croatije, da bi nakon toga prešao u Nogometni klub „Đakovo“. Kao učenik I. gimnazije u Osijeku karijeru nastavlja u prvoligaškom gradu sa Drave gdje odrađuje kadetski i juniorski staž. Nakon toga Joza se vraća u Nogometni klub „Đakovo“, zatim jednu sezonu igra u Grafičar Vodovodu, te se vraća se u svoj matični klub Croatiju. Tragična smrt prekinula je uspješnu karijeru Ivana Jozipovića Joze 29. siječnja 2009. godine.

Obitelji Kunštić i Jozipović s predsjedbnikom Croatije Antom Perićem

Finalana utakmica između đakovačkih trećeligaša razočarala je đakovačku publiku. Obje momčadi igrale su oprezno vodeći više računa o čuvanju svoga gola nego pokušaju da se ugrozi protivnički. U takvoj igri lopta je bila više u posjedu Đakova dok su nogometaši Croatije čekali svoje prigode iz kontri. Oba golmana, i Piplica i Begović, cijelu utakmcu nisu imali ozbiljnijega posla, a ključni trenutak zbio se u 70. minuti kada je Mezeji s tridesetak metara ubacio loptu u kazneni prostor gdje ju je dočekao Vukosavljević i glavom poslao pored  nemoćnoga Piplice. Taj trenutak odlučio je finalnu utakmicu koja je nogometašima Đakova donijela prijelazni pehar koji će godinu dana krasiti njihove vitrine.

TORPEDO – RADNIČKI   3:0

Ulogu favorita u borbi za treće mjesto opravdali su nogometaši kuševačkoga Torpeda. Sa 3:0 slavili su protiv Viškovčana čime su osvojili treće mjesto. Strijelci za Kuševčane bili suMijakić (26 autogol), Vračević (72) i Kretonić (78).

Za najboljega igrača turnira proglašen je nogometaš Đakova Darko Beljan, najbolji strijelac s dva postignuta gola je Vladimir Vukosavljević, član pobjedničke momčadi, nagradu za fair play doila je momčad Croatije, a najboljim golmanom progralešn je Hrvoje Piplica. Nagrade svim momčadima uručili su članovi obitelji Kunštić i Jozipović.

Najbolji igrač turnira Darko Beljan, NK Đakovo

Najbolji strijelac – Vladimir Vukosavljević, NK Đakovo

Penali odlučili finaliste

ĐAKOVO – TORPEDO     9:8 (2:2)

Po drugi puta nogometaši Đakova i Torpeda odmjerili su snage u pripremnim susretima pred početak prvenstva. Nogometaši Đakova bolje su otvorili utakmicu te su u 18. Minuti došli u zasluženo vodstvo. Vukosavljević je sam izašao pred golmana Vinkovića, a kuševačkoj obrani nije preostalo ništa drugo nego zaustaviti đakovačkog napaača. Sudac Domjanović pokazao je na bijelu točku, a sigurni realizator bio je Tomas Gregačević za vodstvo Đakova. Nogometaši Đakova i dalje su biil bolji na terenu te je u zraku visio i drugi gol. Posebno aktivan u napadačkim akcijama bio je Vladimir Vukosavljević koji je u 23. minuti idealno uposlio Tomasa Gregačevića, ali ovaj pogdađa vratnicu.

Novu prigodu za povećanje vodstva nigometaši Đakova imali su u 26. minuti. Nakon odličnog proigravanja sam pred golmanom Torpeda našao se Živić, ali traljavo je šutirao pored gola. Terensku inicijativu Đakovčani su iskoristili u 30. minuti. Raspoloženi Vukosavljević  promiješao je cijelu kuševačku obranu, prešao i golmana Vinkovića i s loptom se ušetao u gol za 2:0. U prvih 40 minuta igre neshvatljiva je igra kuševačke obrane koji su uporno pokušavali sa ofsajd zamkama što su napadači Đakova uspješno kaznili.

Prvo poluvrijeme pripalo Đakovo, drugo Torpedu

Kuševčani su bolje otvorili drugo poluvrijeme.  U 45. minuti Dubravavac je odlično šutirao sa dvadesetak metara, Begović je krajnjim naporima odbio loptu, a loptu je glavom  u mrežu ubacio Pitlović. U 62. minuti  stopostotnu priliku imao je Nikolić. Đakovačka „osmica“ pobjegla je kuševačkoj obrani  i kada se činilo da je sve gotovo, loptu je zaustavila vratnica.

Terenska inicijativa bila je na strani Kuševčana što je donijelo rezultata u 79. minuti.  Adamec  je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je prošla ispod Begovića za 2:2. Odluka o pobjedniku pala je nakon jedanaesteraca. Smireniji su bili nogometaši Đakova koji su, osim sugurnih izvođača, imali u raspoloženog Begovića koji je obranio tri jedanaesterca, i onaj najvažniji posljednji Tomislavu Vučaku.

RADNIČKI – CROATIA    5:6 (1:1)

Umalo iznenadili Croatiju

Publika je očekivala laganu pobjedu Croatije, ali malo je nedostajalo da Viškovčani naprave veliku senzaciju. Županijski drugoligaš hrabro je ušao u susret što im se isplatilo u 43. minuti kada su došli do vodstva 1:0. Strijelac je bio Franjo Vlajčić. Na nogometašima Croatije vidio se umor jer  im je to bila treća utakmica u ovome tjednu, ali  terenska inicijativa nikako nije davala rezultata i kada se činilo da će u finale nogometaši Radničkoga. Međutim,  u posljednjoj minuti golom Mile Blaževića nogometaši Croatije uspjeli su doći do jedanaesteraca.

Svih pet igrača Croatije bilo je uspješno s bijele točke, a posljednji odlučujući penal vratar Piplica skinuo je Miri Kardošu.

Tako je prvi dan 1. Memorijalnog turnira „Goran Kunštić i Ivan Jozipović Joza“ rezultatski prošao prema predviđanjima svih ljubitelja nogometa, ali da su finale vidjele i poražene momčadi ne bi bilo nezasluženo.