DRUGA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER

To su prave „panovke“

18. KOLO

PAN ĐAKOVO -DARDA 25:22 (16:7)

Za Đakovčanke je utakmica protiv Darde bila utakmica istine. Nakon šest uzastopnih poraza “panovke” su prekinule crni niz upisavši četvrtu prvenstvenu pobjedu koja ih još uvijek ostavlja u borbi za bijeg s posljednjeg mjesta. Gošće supovele sa 1:0, 2:1 i 3:2, ali tada Marija Bošnjaković sa tri i Marija Mataosvić sa jednim golom preokreću rezultat na 7:3. U tim trenucima na terenu smo gleadlai borbene, agresivne i odlučne igračice Pan Đakova koje su iz minute u minutu povećavale svoje vodstvo. Odlična golmanica Jelena Pandža bila je raspoložena, a sve ishitrene šuteve gošći „panovke“ su kažnjavale kontrama sestara Perić. U 16. minuti bilo je 10:5 za domaće, a do odmora razlika je narasla na plus 9 (16:7). Na otvaranju drugoga poluvremena raspoložena u napadu bila je Iva Prskalo koja postiže dva kola za vodstvo od dest golova razlike (18:8). U tim trenucima na vratima je bila raspoložena Jelena Pandža koja ej skinula šest teških borana i „začarala“ svoj gol. U posljednjih 13 minuta trener Đino Grgić uveo je mlađe igračice koje su nisu najbolje snašle.  Domaće igračice počele su igrait brzopleto, u obrani su potpuno stale, a to su iskoriste iskusnije gošće iz Darde i utakmicu dovele u neizvjesnost. Od rezultata 24:13 gošće su serijom od sedam golova došče do zaostatka od minus 4 (20:24). Obrana “panovki” u tim je trenucima djelovala poput „švicarskoga sira“,a u domaće redove uvukla se nervoza. U tim trenucima svojim skok šutevima na sebe je pozornost skrenula mlada Ivana Zirn. Đakovčanke su tri minute prije kraja ostale sa samo četiri igračice, ali danas odlična Iva Prskalo postiže 25 gol za zasluženu pobjedu Đakovčanki.

Strijelci za Pan Đakovo bile su: Grizelj 2, Prskalo 6, Marija Perić 7, Penava 1, Bošnjaković 6, Marina Perić 3, Matasović 1. Još su igrale: Pandža, Gajer, Čuić, Klemen, Pilipović, Divić, Zirn, Bušić. Trener: Đino Grgić.

* * * * * *

DUKAT PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA

21. KOLO

BROD KONSTRUKTOR – ĐAKOVO           32:30 (15:14)

Derbi susret slavonskih predtavnika opravdao jeočekivanja. U prvom poluvremenu bila jeto izjednačena igra u kojoj su se obje momčadi izmjenivale u vodstvu. Domaći su početkom drugoga poluvremena napravili ključnu razliku i poveli sa 20:15. Međutim, uporni Đakvočani uspjeli su šest minuta prije kraja stići na minus 1 (31:30) a tada riječi suci umjesto da priznaju gol Josipa Punde za izjednačenje, sviraju probijanje mladoga đakovačkoga napadača. Nervoza se uvukla i u redove gostiju, te 40 sekundi prije kraja mladi vratar Mislav Petrović brani šut Brođana. U posljednjem napadu koji je mogao donijeti izjednačenje, suci ponovo ništa ne sviraju na tomislavu Bošnjaku koji je krenuo prema golu, a taj poklon koriste domaći i u kontri zabijaju 32 gol za pobjedu.

Na vratima Đakova odličan je bio Mislav Petrović koji je prikupio 16 obrana, a u napadačkom dijelu standardno dobar Tomislav Bošnjak sa sedam golova. Odličnu napadačku rolu pružio je i Josip Punda sa sedam pogodaka, kao i sa krilnih pozicija Ante Duvnjak sa 6 iIšasegi sa 4 gola. Uz obrambene zadaće Tomislav Barberić tru se puta upisao u listu strijelaca, Lovrić je zabio 2, a Boris Lubar 1 gol. Još su igrali: Frizon, Petrović, Poljičak, Tot, Ivan Barberić, David Lubar, Josipović, Pahanić. Trener: Perica Tadić.

* * * * *
    DRUGA KADETSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER

9. KRUG

Đakov je bio domaćin devetoga kruga kadetske lige. Igrači trenerice Ivke Verhas doživjeli su dva poraza: od Vidovca rezultatom 25:19 i Preloga 32:27.

U prvoj utakmici protiv Vidovca Đakovčani su se dobro držali do rezultata 11:11, a tada gosti prave razliku od 16:12 što je bio i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku su gosti rutinskom igrom održvali stečenu prednost do konačne pobjede.

U drugom susretu Prelog je poveo sa 5:0 što je presjekolo đakovačke kadete. Do kraja susreta nisu se mogli oporaviti od šokantnoga početka i na kraju su upisali još jedan poraz.

Strijelci za Đakovo u oba susreta bili su: Zvonimir Punda 11, tomisla Klepo 1, Kvesić 3, Selec 6. Krešimir Klepo 1, Marković 1, Miholjek 5, Tot 10, Goluža 2, Perković 7. Još su igrali: Kovač, Čurić, Culjak, Jukić.