Raspoloženi đakovački napadači

27. KOLO

ĐAKOVO – KOPRIVNICA  5:2 (2:2)

httpv://youtu.be/oVIMFl0hylU

Već u 2. minuti utakmice Đakovčani su došli u vodstvo. Akciju je započeo Denis Majer  odličnim upošljavanjem do  Vukosavljevića kojemu nije bilo teško pogoditi mrežu gostujućega golmana Fabića. Do 24. minute nije se ništa bitnije događalo, odnosno igralo se između dva kaznena prostora, a tada gosti iz jedne bezazlene situacije dolaze do izjednačenja.  Sa 25 metara gostujući igrač Zlatko Topolčić šutira prema vratima Đakova, domaći nisu stigli u blok, a pomalo je iznenađen ostao i golman Begović. Međutim samo četiri minute kasnije Đakovčani dolaze u vodstvo 2:1. Gosti su pokušali postaviti zaleđe, a Borko je sam krenuo prema golu,šutirao na gol, ali vratar gostiju uspio je odbiti loptu, međutim uporni Borko ponovo šalje loptu pred gol gdje se najbolje snalazi Vukosavljević koji vrataru kroz noge zabija za vodstvo. Gosti su također igrali otvoreno što je urodilo plodom u 38. minuti. S lijeve strane loptu u kazneni prostor domaćih ubacuje Sabolić, obrana Đakova nijemo je promatrala let lopte, a Topolčić glavom pogađa desni donji kut Begovićeve mreže za izjednačenje 2:2. Tim rezultatom obje momčadi otišle su na odmor, a malobrojna đakovačka publika bila je zadovoljna prikazanom igrom.

U nastavak susreta nogometaši Đakova krenuli su odlučni da što prije dođu do novoga vodstva. Raspoloženi Borko i Vukosavljević kumovali su kod sva tri gola domaće momčadi. Vodstvo 3:2 donio je iskusni napadač Denis Majer koji je nabačenu loptu glavom proslijedio u nebranjueni dio gostujuće momčadi. Na 4:2 povisio je Borko, a točku na „i“ i konačnu pobjedu 5:2 stavio je Tomas Gregačević. Čista i zaslužena pobjeda Đakova za nova tri boda i ostanak u vrhu tablice.

Đakovo je igralo u sastavu: Begović, Klemen, Babić, Borko, Barišić, Bošković, Beljan, Majer (lukić), Vukosavljević, Ivanda (Carević) Grgačević. Trener: Igor Tot.

OLIMPIJA – CROATIA     2:0

Bez nekolicine ozlijedenih igrača i najiskusnijeg Luke Pešuta (tri uta kartona) teško ej bilo očekivati da momčad Croatije s gostogvanja u Osijeu može donijeti povoljan rezultat. Poraz od 2:0 realan je odnos snaga na terenu tijekom subotnje utakmice u Donjem Gradu.