U Velikom tjednu uoči Uskrsa, objavljena je monografija Snimanje (skidanje) s križa), freska Ludovica Seitza u Strossmayerovoj katedrali.
Monografijom Snimanje Isusa s križa još jednom se pokušalo upozoriti na potrebu da se umjetnička djela u Strossmayerovoj katedrali (pr)ocjenjuju i pojedinačno te podsjetiti na značajne umjetničke dosege Ludovica Seitza (Rim, 1844. – Rim, 1908.,) koji je svojim freskama i osobnošću ostavio velikog traga ne samo u Đakovu i Strossmayerovoj katedrali, već i u talijanskoj i europskoj kršćanskoj umjetnosti svoga vremena.
U ovu „malu monografiju“, koju je priredio Mirko Ćurić, uvršteni su tekstovi koje su o ovoj freski napisali Josip Juraj Strossmayer, Isidor Kršnjavi, Milko Cepelić, Franjo Marković te Antun Jarm.
Foto: Mihael Kelbas