Friend Links

 • Cheap NFL Jerseys
 • China Wholesale Jerseys Online
 • KŠBU dosad pomogla stotinjak obitelji: “Kome treba mi smo tu”

  U nepunih sedam mjeseci, koliko djeluje na području grada Đakova, Kulturno-šporstka braniteljska udruga pomogla je stotinjak obitelji iz cijele Slavonije, doznajemo od predsjednika đakovačke podružnice Slavka Raića.

  Odlučili smo osnovati podružnicu u trenutku kada nam je postalo jasno da udruge više ne djeluju za ono što je njihov cilj. Mi smo tada odlučili osnovati podružnicu u Đakovu koja će raditi isključivo na onome što treba biti cilj udruga, a to je pomagati drugima, pomagati onima koji su imali manje sreće u životu od nas ili od vas ili od drugih ljudi. Znači, pomoći onom branitelju, njegovoj obitelji, pomoći prijatelju, neznaniku, poznaniku, u svemu, odnosno u ovome trenutku što mi možemo ostvariti i što imamo”, kaže Raić navodeći primjer žene iz Beča, vlasnice dvadesetak staračkih domova, koja je čula za rad KŠBU i nakon što se i sama uvjerila postala je donatorica udrug.

  Udruga okuplja hrvatske branitelja, ali i ne samo njih, nego sve ljude dobre volje koji su voljni pomoći, dodaje dopredsjednik Zoran Hinek.

  Pomažemo svima koji nam se obrate, cilj je bio pomagati braniteljima i njihovim obiteljima, međutim, javljaju nam se različiti ljudi i onda smo odlučili pomagati svima i ne gledamo je li branitelj, nebitno nam je to, kome treba mi smo tu”, pojašnjava dopredsjednik ističući da Kulturno-športska braniteljska udruga ne radi s novcem, odnosno ne dijeli niti prima novčane donacije, nego različite proizvode; od prehrambenih do ortopedskih pomagala koja dijele osobama u potrebi.

  Dobri ljudi nam doniraju pelene, ortopedska i druga pomagala, mi to malo obnovimo ako treba obnoviti i odmah proslijeđujemo dalje. Puno nas ljudi zove i ne stignemo sve, ali se trudimo…”, dodaje Hinek.

  Čelnici đakovačke podružnice KŠBU ističu da im pomažu branitelji iz svih postrojbi koje su djelovale na ovome područjua, ali i ne smo oni.

  Pomažu nam i drugi pojedinci, visokopozicionirani, kardiolozi koji su aktivni članovi udruge, drugi liječnici, psihijatri, naš Ivan, imamo podršku našeg župana, ali nemamo podršku Grada Đakova, ne znam zašto…? Mi smo jedini bez prostora u ovome gradu, ali nadamo se da će i oni malo progledati pa da ćemo i mi neki prostor dobiti”, kaže Raić.

  Posebno smo ponosni što nam se mladi priključuju, čak i djeca koja žele pomoći, tako da će naša udruga nastaviti s radom i kada nas ne bud i na to smo posebno ponosni”, zaključuje dopredsjednik Hinek.

  Opširnije o humanitarnom radu đakovačke podružnice Kulturno-športske braniteljske udruge bit će riječi u sljedećoj emisiji Nevenovci u utorak u 18 sati.

  omentara

  1. Pingback: KŠBU dosad pomogla stotinjak obitelji: “Kome treba mi smo tu”

  Komentirajte

  Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

  Blog