Snijeg koji je danas oko podne počeo padati intenzivnije zabijelio je i Đakovštinu. Zimska služba Cestinga, kako ističe Nikola Ercegovac, spremna je za intervenciju.
“Mi održavamo 2.400 km državnih, županijskih i lokalnih cesta, 67 ekipa je trenutačno spremno za djelovanje; svi posipači sve ralice su spremne, a na zalihama imamo oko 5.000 tona soli. U Slavoniji se očekuje do desetak cm snijega”, kaže Ercegovac koji upozorava vozače da prilagode brzinu uvjetima.
“Trenutačno snijega nema na kolniku jer se topi, temperatura i zraka i kolnika je oko 0 i +1, a pretpostavka je da će večeras biti u minusu pa će vozila krenuti s posipavanjem cesta. Trenutno problema nema, ali su ceste mokre i kliske pa je potreban oprez”, kaže Ercegovac savjetujući svima koji ne moraju putovati da tijekom vikenda ne idu na put.
Za zimsko održavanje cesta na području Đakovštine spremno je sedam vozila, greder i utovarni stroj, a osigurano je i 400 tona soli i 80 kubika agregata.
Prema prognozama, do 20 sati očekuje se do 5 centimetara snijega.