MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

Pitlović donio sva tri boda

2. KOLO

TORPEDO – BEDEM (IVANKOVO)           2:1 (1:0)

Otvaranje prevenstva u novoosnovanoj Međužupanijskoj nogometnoj ligi Torpedu nije mogao podariti težeg protivnika. Nogometaši Bedema iz Ivankova kuševačkoj publici se predstavila kao odlično ukomponirana momčad za koju nastupa nekoliko bivših prvoligaškiih igrača.

Ali, tu činjenicu domaći igrači nisu respektirali. U prvih pola sata vidjeli smo dva odlična udarca s dvadesetak metara: prvi Tančika, a nakon nekoliko minuta i Pitlovića, ali oba pokušaja završavaju pored vtratiju gostujućega golmana Marijanovića. Gosti su najzreliju priliku imali u 36. minuti kada Joskić šutira s desetak metara, a Vinković nogama odlično brani. Tri minute kasnije gostujuća „jedanaestica“ Žgela odlično puca, ali Vinković je na visini zadatka. I kada su svi očekivali završetak prvoga dijela, Torpedo je poveo. Odlinu akciju započeo je Vračević, u dubini progirao Tančika koji ubacuje loptu na peterac, a sigurni Siniša Pitlović posprema je glavom u gol.

U nastavku susreta sve je bilo mirno do 60. minute. Tada sudac Hrgović pokazuje crveni karton gostujućem igraču Kirinu. Kada se činilo da će Kuševčani iskoristiti tu prednost, dogodilo se suprotno. Gosti su preuzeli terensku inicijativu koja je urodila plodom u 68. minuti. Odličnu akciju gostiju završio je Veraja za 1:1. Međutim, Kuševčani su preživjeli taj šok i u 84. minuti došli do pobjedničkoga gola. Slobodni udarac s desne strane izveo je Pitlović, prizemni udarac prošao je kroz šumu nogu, lopta nije nikoga dotaknula i zabila se u desni donji kut Bedemova gola. Zaslužena pobjeda Torpeda, iako su imali zahjevnoga protivnika koji je pokazao da zna igrati nogomet.

Nakon dva kola Kuševčani imajučetiri boda, a slijedeći vikend čeka ih gostovanje kod Grafičar Vodovoda.

Torpedo je nastupio u sastavu: Vinković, Kretonić (56. Matković), Holjevac, Grgić (46. Žeravica), Vučak, Adamec, Dubravac, Đelagić, Vračević (62. Lucijanić), Tančik, Pitlović. Trener: Ivica Vučak.