• China Wholesale Jerseys Online
  • „Panovke“ šeste u Hrvatskoj!

PRVENSTVO HRVATSKE ZA MLAĐE KADETKINJE U RUKOMETU

„Panovke“ šeste u Hrvatskoj!

Čakovec je od 14. do 17. travnja bio domaćin Prvenstva Hrvatske za mlađe kadetkinje (igračice rođene 1996. i mlađe) u rukometu. Pravo nastupa na završnoj smotri mladih rukometašica stekle su i igračice Pan Đakova koje su se našle u grupi „A“ zajedno sa Dugim Selom, Sinjem, Kaštelom, Podravkom i Lokomotivom. Đakovčanke su odlično odigrale svih pet utakmica u kojima su ostvarile tri pobjede i doživjele dva poraza. Što se tiče poraza treba istaknuti da su ostvareni sa samo jednim golom razlike, tako da možemo zaključiti da su „panovke“ bile jako blizu i finalnoj utakmici. Ali, nedostatak sreće uputio ih je u borbu za peto mjesto protiv virovotičkoga TVINA-a. U dramatičnoj utakmici „panovke“ su doživjele poraz, već tradicionalno s jednim golom razlike. Igračice Mladena Rajkovića pokazale su dobar rukomet, i uz malo više sreće mogle su doći i do samoga kraja – naslova prvaka, ali jednostavno je takav rezultat potrebno je i malo sreće. A protekloga vikenda Đakovačnke sreća nije mazila, ali, unatoč tome, šesto mjesto je odličan rezultat koji potvrđuje dobar rad u mlađim dobnim kategorijama.

Prvakinje Hrvatske postale su rukometašice Podravke koje su u finalu sa 9:7 pobijedile domaću ekipu Zrinskoga.

Boje Đakova na prvenstvu branile su: Vlatka Tokić, Marija Matasović, Nela Katić, Helena Barić, Ana Krajina, Marija Penava, Helena Prskalo, Ivana Zirn, Lucija Bogdanović, Doris Humbal, Zvonimira Klemen, Mirna Mihalina, Iva Domjanović, Marina Dubravac, Marina Tadić, Andrea Punda. Trener: Mladen Rajković.

NATURA AGRO – PAN ĐAKVO   27:25

Utakmica „biti ili ne biti“ za rukometašice Pan Đakova nažalost završila je porazom. Igračice Nature Agro, nakon početnog ispitivanja snaga, došle su serijom od 5:0 do vodstva 8:2 i tu prednost održavale su do kraja prvog poluvremena koje je završilo rezultatom 15:8. U nastavku susreta rezultat se nije mijenjao, a Đakovčanke su uspjele smanjiti na dva gola razlike (23:21), međutim više od toga nije išlo. Ponajbolje dvije igračice Marija Perić i Marija Bošnjaković su se umorile, a u redovima „panovki“ nije bilo raspoloženih igračica koje bi preuzele igru u svoje ruke. U posljednjih desetak minuta domaće igračice rutinski su sačuvale stečenu prednost i upisale dva nova boda.

Strijelci za Pan Đakovo bile su: Grizelj 2, Grbeša 1, Prskalo 1, Pilipović 2, Perić 8, Divić 1, Bošnjaković 7, Marina Perić 3. Još su igrale: Pandža, Čuić, Anonija  Klemen, Marina Bušić, Klementina Klemen, Bernarda Bušić. Trener: Đino Grgić.

*  * * * *

DUKAT PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA

23. KOLO

MLADI RUDAR – ĐAKOVO           26:24 (13:11)

Đakovačke rukometaše u Labinu je dočekala užarena atmosfera jer u dvorani je bilo 600 navijača domaće momčadi koji su pomogli svojim ljubimcima u borbi za opstanak. Unatoč tome, Đakovčani su odigrali hrabru utakmicu u kojoj su tijekom cijeloga susreta bili u egalu. Nakon prvih 30 minuta domaći su vodili sa 13:11, međutim sredinom drugoga poluvremena, ponajprije zahvaljujući odličnoj napadačkoj igri Lovrića, gosti dolaze do izjednačenja 16:16, zatim 17;:17 i 18:18 te su došli u vodstvo 19:18. Međutim, tada domaći igrači preokreću rezultat u svoju korist i dolaze do važne pobjede u borbi za opstanak

Đakovo je igralo u sastavu: Frizon, Tomislav Barberić 1, Lovrić 7, Boris Lubar, Bošnjak 5, Ivan Barberić, David Lubar 1, Tot 3, Petrović, Josipović, Pahanić 2, Punda 5. Trener: Perica Tadić.